Wyszukiwarka:
Jesteś w dziale:  Strona Główna » Biuletyn Informacji Publicznej » Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

 

    Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej nakłada na administracje publiczną, w tym na nasz samorząd, obowiązek udostępniania informacji za pomocą publikatora teleinformatycznego zwanego Biuletynem Informacji Publicznej. 

    Biuletyn niniejszy został utworzony zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej i jest dostępny całodobowo.

    Dla ułatwienia nawigacji po tym rozbudowanym (ze względu na ogromną ilość informacji) menu, zapewniono możliwość wyświetlenia mapy serwisu. Biuletyn posiada także wyszukiwarkę kontekstową, pozwalającą na dotarcie do szukanej informacji po podaniu wyrazu (lub jego części) wchodzącego w skład szukanego tekstu. Nie wszystkie informacje publiczne, dotyczące naszego samorządu, można znaleźć w niniejszym publikatorze teleinformatycznym i to z kilku powodów. BIP jest aktualnie tworzony; wprowadzenie tak wielkiej ilości informacji wymaga ogromnego nakładu pracy i czasu. Po drugie natomiast, niektóre dokumenty, czy rejestry posiadają dużą objętość i dlatego nie umieszczono ich ze względów praktycznych. Z procedurą dostępu do takich informacji można się zapoznać po naciśnięciu przycisku: „Dostęp do innych informacji publicznych". Pozostałe przyciski menu mają charakter uzupełniający, bądź służą udostępnianiu informacji natury statystycznej czy organizacyjnej. Pozostając w przekonaniu, że niniejszy Biuletyn ułatwi Państwu dostęp do informacji publicznych dotyczących naszej lokalnej społeczności, zapraszamy do jego użytkowania.

Najważniejsze działy:

Uchwały Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Zarządzenia Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Przetargi

Informacji na temat Biuletynu udziela Referat Kultury, Sportu i Promocji

Urząd Gminy i Miasta Nowe SKlamierzyce

Skalmierzyce, ul. Ostrowska 8

63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 62/ 762 97 90

 

Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Aleksander Liebert
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Daniel Mituła (19/08/2003 10:59:19)
  • zaakceptowanie treści informacji: Daniel Mituła (21/04/2004 10:55:16)
  • ostatnią zmianę treści wiadomomości: Aleksander Liebert (17/03/2011 08:55:16)


Kompleksowa organizacja ślubu i wesela